חיפוש באתר

������������������ ��������������

�������� ������������ ��� ����������

�������� ������������ ��� ����������

תוכנית פנאי בוגרים – מנדלה

מַ נְ דָּ לָ ה – מחויבות ונגישות הדרך להשתלבות

המנדלה מתארת את התכנית ואת מהותה, כמו גם את התנועה וגלגל החיים. מעבר לכך, המנדלה מראה לנו כיצד מהאחדות נולד השוני וכיצד גם בתוך השוני מתקיימות אחדות והכלה. התכנית “פנאי בוגרים – מנדלה" היא תוצאה של שיתוף פעולה בין החברה למתנ"סים ומשרד החינוך והיא מקנה תשתית להשתלבות אנשים בוגרים עם מוגבלות במסגרת שעות הפנאי בפעילות העשרתית וקהילתית במרכזים הקהילתיים.

מטרת התכנית, להביא לכך שאנשים עם מוגבלות ישתתפו בפעילות ככל אדם, ירגישו שייכות ומשמעות וירחיבו את קשריהם החברתיים. התכנית מהווה הזדמנות להשתלבות מקיפה של אנשים עם מוגבלות בקהילה ובמרכז הקהילתי ומשפיעה על הסביבה כולה בשינוי עמדות, בהכלה ובתפיסה “שום דבר עלינו - בלעדינו". כלומר, יש לקיים דיאלוג מתמיד עם האנשים עם המוגבלות בכל תחומי החיים ובעיקר בהקשר לתכנית זו. בנוסף להשתלבות בתחומי הפנאי, החברה והתרבות, התכנית מאפשרת השתלבות בקבלת החלטות, בתעסוקה ובעשייה קהילתית כהתנדבות, מה שמקדם את ההשתלבות של אוכלוסיית היעד.

במסגרת התכנית ניתן סבסוד לפעילות פנאי עבור אנשים עם מוגבלות, בגילאים 18 ומעלה (שסיימו לימודיהם במערכת החינוך), החיים בקהילה ואשר יש להם %20 נכות ומעלה מהמוסד לביטוח לאומי. כמו כן התכנית מאפשרת קיום דיאלוג בשיתוף אנשים עם מוגבלות בקהילה, היוצר שינוי עמדות והעמקת תחושת השייכות והמשמעותיות של אוכלוסיית היעד.

 

צרו קשר:
מתנסנט חוגים הצהרת נגישות