רכז\ת
ליטל סמואל
מייל
טל:054-4310349
פקס:

אגף אוכלוסיות מיוחדות 

האגף שם לעצמו כמטרה לפתח שירותי פנאי עבור ילדים, נוער ומבוגרים עם צרכים מיוחדים בחצור ובסביבה, בשיתוף אגף הרווחה בישוב.

אחת התוכניות המרכזיות של האגף היא מועדוני פנאי קהילתיים לילדים, נוער ומבוגרים עם מוגבלות. 

מטרת המועדונים היא לקדם הכללה מלאה של אנשים עם מוגבלות בקהילה, הם ממוקמים במרכז המתנ"ס ומאפשרים למשתתפים לקחת חלק בכל החוגים והפעילויות הקהילתיות. במועדונים ניתן דגש על פיתוח קשרים חברתיים, יוזמה אישית וקבוצתית ופיתוח כישרונות ותחומי עניין ייחודיים. 

צוות המועדונים כולל רכזת מובילה לכל מועדון, מתנדבי שנת שירות מגרעין חצור ומגרעין מעשה, בנות שירות לאומי וסטודנטים ממכללת תל חי. 

מועדון פנאי קהילתי לילדים ונוער עם מוגבלות בגילאי 6-21

המועדון נפתח בשנת 2014 ופעילותו הולכת ומתרחבת. המועדון מציע פעילות פנאי עבור ילדים ונוער עם מוגבלות הכוללת חונכויות אישיות על ידי קבוצת מתנדבי ש"ש ושירות לאומי תוססת ודינמית, פעילות משותפת עם ילדים בני גילם ללא מוגבלות, חוגים ופעילות חברתית מהנה.

מועדון פנאי קהילתי למבוגרים עם מוגבלות שכלית בגילאי 21-45

מועדון המבוגרים פועל במתנ"ס חצור הגלילית מזה עשר שנים ומשרת אוכלוסייה של כ- 20 אנשים. המועדון מהווה מרחב לצמיחה והתפתחות רגשית, חברתית ואישית. הוא שייך למשתתפים והם אחראים על היוזמה וההובלה של המתרחש בו, בליווי של צוות מקצועי עם גישה פתוחה ויצירתית.

המועדון מהווה קבוצת שייכות עבור החברים בו ונותן מקום לפעילות חברתית, יצירתית וערכית משמעותית, כמו גם פעילות פנאי מגוונת ומהנה. המשתתפים נהנים מחוגי ספורט ותנועה, בריכה, בישול, מוסיקה ועוד. 

פעילות המחלקה